Niğde’de düğün fotoğrafı çektirmek çin dağa tırmandılar

İHA

Niğde’de yaşayan ve geçtiğimiz aylarda dünyaevine giren Behiye ve Hikmet İçel çifti, ilginç bir çekimine imza attı.

Çift, albümlerini hayat tarzlarına uygun olması için Aladağlar’daki buzul göllere gitti ve çekim yaptı.

Gelinlik ve damatlığı askıyla sırt çantalarında taşıyan ve yolda buldukları çiçeklerle gelin tacı yapan dağcı çift, göllere ulaşmak için 14 kilometre tırmanış gerçekleştirdi.

“Sürekli dağlarda olan bir çift”

Aladağlar’daki 2 bin 840 metre yükseklikteki Kara Göl ve 2 bin 910 metre yükseklikteki Çömçe Göl’de kendilerini çeken çift, “Sürekli dağlarda olan bir çift olarak özel ve bizi yansıtan bir an olması için dış çekimimizi dağda yapmaya karar verdik.” dedi.

“Bizi yansıtan çekimler olmasını istedik”

Niğde’de kurdukları kulüple dağcı olmak isteyenlere eğitim veren Behiye ve Hikmet İçel çifti yaptıkları açıklamada, “Dış mekan düğün çekimlerimizin özel ve bizi yansıtan çekimler olmasını istedik. Bunun için de en sevdiğimiz yer olan Aladağlar’daki buzul göllerini tercih ettik. Kara Göl ve Çömçe Göl’de amatör bir şekilde çekim yaptık.

14 kilometre yürüyüş olan rotamızda gelinlik ve damatlığı da sırt çantalarımızda taşıdık. Gömlek ve pantolonun ütüsü bozulmasın diye askısıyla çantamızın dışına astık. Bulutlu bir havada biraz üşüyerek çekimimizi yaptık. Bizim için güzel bir anı oldu. Dağlarda olmak her zaman çok güzel.” ifadelerine yer verdi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x